تیم ملی انگلیس به دنبال فرار از انتقادات/ همه شانس صعود دارند

رقابت های گروه C جام ملت های اروپا در حالی برگزار خواهد شد که هر ۴ تیم شانس صعود به مرحله یک هشتم نهایی را در اختیار دارند و صعود هیچ کدام از تیم ها قطعی نشده است.

مهر: رقابت های جام ملت های اروپا موسوم به یورو ۲۰۲۴ شامگاه سه شنبه در گروه C برگزار می شود تا سرنوشت تیم های حاضر در این گروه مشخص شود. این دیدارها از ساعت ۲۲:۳۰ آغاز خواهد شد.

انگلیس – اسلوونی

در این گروه، تیم ملی فوتبال انگلیس بیشترین شانس را برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی در اختیار دارد. شاگردان گرت ساوت گیت در صورتی که بتوانند برابر اسلونی به برتری برسند صدرنشینی خود را در این گروه قطعی خواهند کرد. سه شیرها در دیدار اول با یک برد خفیف توانستند صربستان را شکست دهند و در دیدار دوم هم برابر دانمارک متوقف شد.

این مساله باعث شده است انگلیسی ها مورد انتقادات زیادی قرار بگیرند و هواداران این تیم با تردید به آینده تیمشان در یورو نگاه کنند. ستاره هایی مانند هری کین، بلینگهام، فیل فودن و ساکا نتوانسته اند آن طور که باید رضایت هواداران خود را به دست آورند و باید دید آیا در دیدار برابر اسلوونی چه نتیجه ای کسب خواهند کرد و چه عملکردی خواهند داشت.

اما رقیب انگلیسی ها در دیدار آخر اسلوونی است. اسلوونی آخرین بار در سال ۲۰۰۰ توانسته بود به جام ملت های اروپا راه پیدا کند و با ۲ امتیاز به عنوان تیم آخر از دور رقابت ها کنار رفت.

اسلوونی در دیدار امشب در صورتی که بتواند برابر انگلیس به برتری برسد ۵ امتیازی می شود و صعودش را به مرحله بعد قطعی می کند. اما اگر در این دیدار به تساوی برسد با ۳ امتیاز شانس کمی برای صعود خواهد داشت.

دانمارک – صربستان

در دیگر دیدار این گروه تیم های صربستان و دانمارک به مصاف هم خواهند رفت. دانمارک در صورتی که در این دیدار به برتری برسد ۵ امتیازی می شود و صعودش را به مرحله بعد قطعی خواهد کرد. اگر صربستان بتواند در این بازی پیروز شود با ۴ امتیاز یکی از گزینه های جدی صعود خواهد بود.

تیم ملی فوتبال دانمارک امیدوار است بتواند شرایط دوره قبلی این مسابقات را در مرحله گروهی به دست آورد. در دوره قبلی که در سال ۲۰۲۰ برگزار شد دانمارک در حالی که همراه با فنلاند و روسیه ۳ امتیاز کسب کرده بودند توانست به لطف تفاضل گل بهتر راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.

جدول گروه C:

رتبهتیمبازیبردمساویباختگل زده – گل خوردهتفاضل گلامتیاز
۱انگلستان۲۱۱۰۲ – ۱۴
۲دانمارک۲۰۲۰۲ – ۲۰۲
۳اسلوونی۲۰۲۰۲ – ۲۰۲
۴صربستان۲۰۱۱۱ – ۲۱