توقف سوییس برابر اسکاتلند/ آلمان صدرنشین ماند

دیدار تیم های ملی فوتبال سوییس و اسکاتلند در دور دوم جام ملت های اروپا با تساوی به پایان رسید.

مهر: تیم‌های ملی فوتبال اسکاتلند و سوئیس در دومین دیدار خود در مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های فوتبال اروپا موسوم به یورو ۲۰۲۴ شامگاه چهارشنبه از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه «راین انرژی» آلمان به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با نتیجه تساوی یک به یک به اتمام رسید.

تیم ملی سوئیس در حالی پا به این میدان گذاشت که در دیدار نخست خود برابر مجارستان موفق شد با نتیجه ۳ بر یک به برتری برسد و با توجه اینکه پیش از این دیدار آلمان موفق شده بود برابر مجارستان به برتری برسد سوئیس در صورت برتری در این بازی می‌تواند صعودش را به مرحله یک هشتم نهایی قطعی کند.

در سوی دیگر میدان اما اسکاتلند در دیدار نخست خود با نتیجه پرگل ۵ بر یک مغلوب آلمان شده بود و برای افزایش شانس بقای خود در این مسابقات به کسب امتیاز از این دیدار نیاز داشت.

در این بازی این اسکاتلند بود که ابتدا در دقیقه ۱۳ با گل به خودی «فابیان شار» به گل اول رسید.

اما در دقیقه ۲۶ و به دنبال اشتباه مدافعان اسکاتلندی، توپ در پشت محوطه جریمه به «ژردان شکیری» رسید و او هم با یک ضربه تماشایی و دقیق گل مساوی را برای سوئیس به ثمر رساند.

در ادامه بازی هم تغییری در نتیجه بازی به وجود نیامد تا سرنوشت هر دو تیم برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی به دیدار آخر کشیده شود.

در جدول رده بندی گروه A، آلمان با ۶ امتیاز صدرنشین است. سوئیس با ۴ امتیاز در رده دوم قرار دارد. اسکاتلند با یک امتیاز سوم است و مجارستان بدون امتیاز در رده آخر قرار دارد.