رکورد تولید آسفالت در تهران/بهسازی معابر بزرگراهی

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از رشد ۲۳ درصدی اجرای آسفالت از ابتدای سال ۱۴۰۳ تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته و رکورد تولید آسفالت در تهران خبر داد.

هادی حق بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره میزان اجرای آسفالت در سطح شهر تهران از ابتدای سال جاری گفت: تا کنون بالغ بر ۴۳۰ هزار تن آسفالت در سطح معابر و بزرگراه‌های شهر تهران توزیع و اجرا شده است.

وی این میزان تولید و اجرای آسفالت در سال جاری را نویدبخش افزایش چشمگیر ترمیم و بهسازی روکش آسفالت معابر و تداوم روند جبران عقب ماندگی‌ها دانست.

معاون شهردار تهران فعالیت مستمر ۳۰ اکیپ مکانیزه اجرای آسفالت در معابر بزرگراهی پایتخت را قابل تقدیر برشمرد و بر تلاش شبانه‌روزی در حوزه تولید و اجرای آسفالت و افزایش اکیپ‌های اجرایی طی ماه‌های آتی در راستای تأمین رضایت شهروندان تاکید کرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در پایان گفت: با توجه به رکورد تولید آسفالت و رسیدن به عدد ۱ میلیون و ۵۷۷ هزار تن در سال گذشته و همچنین روند افزایشی این شاخص در سال جاری، می‌توان امیدوار بود، بخش قابل توجهی از مشکلات سطح معابر تهران، رفع شود.

حق‌بین تخصیص بهینه منابع را در شرایطی که سال‌ها عملیات تراش و روکش در شهر تهران با کندی همراه بوده، بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: با توجه به حجم گسترده خرابی‌ها و اهمیت مساله بهسازی روکش معابر و درخواست مکرر شهروندان، موضوع تخصیص، توزیع و رعایت اولویت‌ها در عملیات بهسازی معابر بزرگراهی و شریان‌های اصلی حائز اهمیت بوده و این مهم در دستور کار کمیته آسفالت معاونت فنی و عمرانی شهرداری است.