اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری هدفگذاری شد

شازند- معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: اجرای طرح همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته در سال جاری هدفگذاری شد.

مهر نوشت: قاسم احمدی لاشکی ظهر چهارشنبه در حاشیه سفر به استان مرکزی در جمع خبرنگاران، با اشاره به مطرح شدن همسان سازی حقوق در برنامه ششم توسعه، اظهار کرد: افزایش حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش به صورت پلکانی انجام خواهد شد.

وی افزود: این مهم در سال ۱۴۰۳ به میزان ۴۰ درصد و در سال‌های دوم و سوم ۳۰ درصد برای فرهنگیان بازنشسته و سایر بازنشستگان خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری آزمون جذب معلم مقطع ابتدایی، ادامه داد: در سال ۱۴۰۳ بیش از ۲۸ هزار نفر در آموزش و پرورش جذب خواهند شد و فرآیند مصاحبه و گزینش این افراد به میزان سه برابر ظرفیت در حال انجام بوده و تلاش می‌شود نتایج نهایی تا ۲ ماه آتی اعلام شود.

وی افزود: آزمون کیفیت بخشی مشاوران، مربیان پرورشی، دبیران ورزش و مراقبین سلامت، روز ۱۴ اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار شده و نتایج سه برابر ظرفیت تا ماه آینده اعلام خواهد شد تا ارزیابی و مصاحبه این افراد برای جذب بیش از ۱۹ هزار نفر آغاز شود.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری آزمون جذب دبیری در مقطع متوسطه اول و دوم در روز ۲۸ اردیبهشت‌ماه، گفت: بیش از ۲۴ هزار نفر نیز از این طریق در آموزش و پرورش جذب خواهند شد.

احمدی لاشکی گفت: ششم و هفتم اردیبهشت ماه آزمون دوره چهار ساله دانشگاه فرهنگیان برگزار شده و طی آن بیش از ۳۰ هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان و بیش از ۲ هزار نفر در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی جذب خواهند شد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: اجرای طرح همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته هدفگذاری شده است و مقرر است در بازه زمانی سه ساله انجام شود.

وی ادامه داد: سال ۱۴۰۰ خیرین بیش از ۴ هزار میلیارد تومان در پروژه‌های آموزش و پرورش مشارکت داشته‌اند که این میزان اعتبار سال گذشته به ۸ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است و این مهم باید مورد توجه باشد که آموزش و پرورش نیز موظف است به همان میزان در پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کند.