طوفان خورشیدی آسمان را رنگارنگ کرد

شب گذشته طوفان خورشیدی اختلالاتی کوچک در شبکه های برق و سیستم های ماهواره ای و همچنین کاهشی در کیفیت سرویس استارلینک ایجاد کرد اما همزمان آسمان سراسر جهان را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، طی شب‌های گذشته نمایشی از شفق قطبی در آسمان آشکار شد.

این در حالی بود که شفق قطبی با طوفان‌های خورشیدی همراه شدند و چشم اندازی زیبا از طیف رنگ‌های صورتی، بنفش و سبز را به راه انداختند. این نورهای درخشان و زیبا در سراسر جهان قابل مشاهده بودند. البته طوفان خورشیدی اختلالات کوچکی در شبکه برق، ارتباطات و سیسم های مکان یابی ماهواره‌ای ایجاد کرد.

طوفان خورشید آسمان را رنگارنگ کرد

سازمان NOAA آمریکا دیروز اعلام کرد شرایط طوفان‌های ژئومغناطیسی شدید همچنان ادامه دارد و گزارش‌هایی درباره اختلالاتی در شبکه‌های برق و سیستم‌های ماهواره‌ای منتشر شده است.

طوفان خورشید آسمان را رنگارنگ کرد

اما آژانس فدرال مدیریت اورژانس اعلام کرد تاکنون هیچ منطقه‌ای از اختلالات شدید ناشی از طوفان‌های خورشیدی خبر نداده است. وزارت انرژی آمریکا نیز دیروز اعلام کرد تاکنون هیچ گزارشی از تأثیرات این رویداد بر مشتریان برق خود دریافت نکرده است.

طوفان خورشید آسمان را رنگارنگ کرد

NOAA پیش بینی می‌کرد شعله‌های قدرتمند خورشی حداقل تا امروز ادامه یابند و از سوی دیگر سخنگوی سازمان در ایمیل اعلام کرد مرکز پیش بینی آب وهوای فضایی این آژانس برای طوفان تمهیداتی به کار گرفته است.

طوفان خورشید آسمان را رنگارنگ کرد

دیروز صبح سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در وب سایت خود اعلام کرد کیفیت خدمات آن کاهش یافته و تیم مشغول بررسی وضعیت هستند.

ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی شرکت نیز در پلتفرم ایکس اعلام کرد ماهواره‌های استارلینک تحت فشار زیادی هستند اما تاکنون مقاومت کرده اند.

در این میان نورهای درخشان بنفش، سبز، زرد و صورتی شفق قطبی در سراسر جهان از جمله آلمان، سوئیس، چین، انگلیس، اسپانیا و نقاط دیگر مشاهده شدند.