متصدی سلاح «زنگار» مقصر شناخته شد/ ۱۸ ماه زندان

متصدی اسلحه فیلم «زنگار» در تیراندازی الک بالدوین به هالینا هاچینز مقصر شناخته و به ۱۸ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، هانا گوتیرز رید در جلسه دادگاهی که دیروز (دوشنبه) برگزار شد از سوی هیات منصفه به قتل غیرعمد محکوم شد. هالینا هاچینز فیلمبردار فیلم «زنگار» سال ۲۰۲۱ بر اثر شلیک الک بالدوین به ضرب گلوله کشته شد.

گوتیرز سر صحنه فیلم «زنگار» اسلحه الک بالدوین را پر کرد و به جای گلوله مشقی از گلوله واقعی استفاده کرده بود که منجر به مرگ فیلمبردار فیلم شد. وی به حداکثر مجازات یعنی ۱۸ ماه زندان محکوم شد.

هانا گوتیرز رید، ۲۶ ساله، در ماه مارس پس از این که روشن شد سهل‌انگاری او باعث مرگ هالینا هاچینز شده، به قتل غیرعمد محکوم شد.

قاضی مری مارلو سامر گفت که گوتیرز رید هیچ پشیمانی نشان نداده است. وی گفت: شما به تنهایی یک سلاح ایمن را به یک سلاح کشنده تبدیل کردید. اما از نظر شما، خانم هاچینز هنوز زنده است، یک شوهر شریک زندگی خود را دارد و یک پسر کوچک مادرش را.

پیش از صدور حکم، قاضی سخنان اقوام و دوستان هاچینز، مدیر او و جوئل سوزا، کارگردان فیلم«زنگار» را که او هم گلوله‌ای به کتفش اصابت کرد را شنید.

گوتیرز رید که از ۶ مارس در بازداشتگاه شهرستان سانتافه در بازداشت بوده و با لباس زندان به دادگاه آورده شد در سخنان خود گفت دلش برای خانواده هاچینز به درد آمده و افزود: از این که رسانه‌ها تراژدی دردناک ما را بزرگ کردند و من را به‌عنوان یک هیولای کامل نشان دادند، ناراحت هستم.

وی از دادگاه خواست تا مجازاتش را مشروط کند. پدر گوتیرز رید که از متصدیان کهنه‌کار اسلحه در سینما است هم از دادگاه تقاضای تخفیف کرد.

نظر دادستان کری موریسی این بود که تماس‌هایی که گوتیرز رید از زندان داشته نشان می‌دهد که او پشیمان نیست و هنوز هم تقصیر را به گردن دیگران می‌اندازد، از جمله بالدوین، تهیه‌کنندگان فیلم، و امدادگرانی را که پس از تیراندازی به هاچینز از او مراقبت کردند مقصر می‌داند.

قاضی پیش از صدور حکم به این تماس‌ها توجه کرد و گفت آنها نشان می‌دهند که او مستحق مشروط‌شدن نیست. وی همچنین یادآور شد که گوتیرز رید در هیچ بخش از اظهاراتش ابراز پشیمانی نکرده است؛ از همین رو تنها بخششی را که در صورت رفتار خوب می‌تواند شامل حال وی شود به ۱۵ درصد از محکومیت وی محدود کرد.

بالدوین هم در ژانویه به اتهام قتل غیرعمد به دلیل نشانه رفتن اسلحه به سمت هاچینز و کشیدن ماشه متهم شد. وی قرار است ماه جولای محاکمه شود.